شرکت های هوشمندسازی ساختمان

شرکت های هوشمندسازی ساختمان


برخی دیگر از زیر سیستم های کنترل عبارتند از

 

کنترل تردد
اعلام و اطفای حریق
توزیع دیتا
خطوط تلفن
روشنایی اضطراری
عکس العمل خطر
یکپارچه سازی سیستم ها
آنتن مرکزی و توزیع سیگنا
و…

 


عملگرها (Acutuators)

 

اجزایی از سیستم را که فرامین دریافتی از کنترل کننده ها را اجرا می نمایند عملگر می نامند. مثال هایی از عملگر ها عباتند از:

 

شیرهای برقی سیالات

دریچه های قابل تنظیم عبور هوا
و …

 

سیستم مدیریت ساختمان (BMS) با نام دیگر سیستم هوشمند ساختمان (BAS) نیز شناخته می شود. این فناوری سیستم کنترل کامپیوتر پایه ای است که داخل ساختمان ها نصب می شود. تا تمامی تجهیزات و پارامترهای مکانیکی و الکتریکی ساختمان را مانیتور کند. اعم از تهویه، روشنایی، درجه حرارت و دما و سیستم های فشار. سیستم های حریق و سیستم های امنیتی نیز به همین ترتیب کنترل می شوند.

 

امروزه تکنولوژی سیستم هوشمند سازی ساختمان به حدی بالایی رسیده است. این توانایی را دارد که بتواند تشخیص دهد چه کسی و در چه زمانی وارد کدام یک از اتاق های ساختمان شده است. به همین علت است که این سیستم را ساختمان هوشمند (Smort Building) نیز می نامند. و این سیستم فوق العاده کار آمد هر روز هم در حال هوشمندتر شدن است.

 


تاریخچه سیستم هوشمند سازی ساختمان

 

دهه ۱۹۵۰: سیستم هوشمند سازی ساختمان در این دهه بسته به کنترل های پنوماتیکی بود. که با هوای فشرده شده (Compressed Air) کار می کردند.
دهه ۱۹۸۰: زیر پردازنده ها در این دوره صنعت را از هوای فشرده به سیستم آنالوگ منتقل کردند. پس از آن نوبت به کنترل های دیجیتالی رسید.
دهه ۱۹۹۰: پروتکل های باز این امکان را ایجاد کردند که تجهیزات کنترلی بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.
دهه ۲۰۰۰: تکنولوژی بی سیم (Wire Less) امکانات جدیدی را در اختیار اجزا و پارامترها قرار دادند. این که بدون نیاز به کابل و محدودیت های ناشی از آن با هم در ارتباط باشند.

 


اصطلاحات موجود در سیستم هوشمند سازی ساختمان که بهتر است با آنها آشنا شوید

 

BMS و BCS: بر گرفته از Building Control System و Building Management System هستند. عبارت از سیستم هایی می باشند که امکانات ساختمان را کنترل می نمایند.
DDC:بر گرفته از Direct Digital Control است. که باعث می شود اجزای دیجیتالی بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.
API: برگرفته از Application Programming Interface است. که عبارت است از کدی که تعریف می شود. که چگونه دو یا چند نرم افزار با هم ارتباط برقرار نمایند.
BAS: بر گرفته از Building Automation System است. این سیستم همان حالت کلی BMS همان BAS است.
EMS: بر گرفته از Energy Management System است. این سیستم ها وظیفه مانیتور و کنترل مصرف انرژی را دارند. به طوری که انرژی کمترین مصرف را داشته باشد. و در حد امکان تلفیقی از انرژی ساخت دست بشر و انرژی طبیعی محیط باشد.

 


Contactanos

imageDirección:

Orquideas #203
Col. Jardines de Jerez 1ra. Sección.
León, Gto. C.P. 37530

Tel.: +01 (477) 771 42 80

E-mail: Esta dirección de correo electrónico está protegida contra spambots. Usted necesita tener Javascript activado para poder verla.

Scroll to top